Zemaj: Nuk jam infektuar akoma me Covid-19

Zemaj: Nuk jam infektuar akoma me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka thënë se ai ende nuk është infektuar me Covid-19.

Ai si arsye për këtë e ka përmendur faktin se vazhdimisht mbanë maskën dhe distancën.

I ftuar në emisionin “DPT te Fidani” në T7, Zemaj tregoi se si shumë bashkëpunëtorë të tij e kanë kaluar Covid-19, disa e kanë kaluar më lehtë e të tjerë me komplikacione.

“Po e kanë kaluar shumë kolegë e bashkëpunëtorë e familjarë por unë jo”, theksoi Zemaj.

Në fund ai ka bërë sërish thirrje që qytetarët tu përmbahen rekomandimeve të IKSHPK-së për mbrojtje nga Covid-19./Insajderi.com