Zemaj raporton për pandeminë

Zemaj raporton për pandeminë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, do të raportojë në Komisionin për Shëndetësi dhe mirëqenies Sociale rreth situatës me pandeminë COVID-19.

Temat e raportimit do të jenë menaxhimi i situatës me Coronavirus dhe Legjislacionin në procedure lidhur me sektorin e shëndetësisë.

Është paparaparë që intervistimi i Zemajt nga deputetet e Komisionit të fillojë në ora 11:00, njofton Insajderi.

Kosova javëve të fundit ka pasur ulje të të infektuarve me virusin COVID-19. /Insajderi.com