Zemaj: Sulmi ndaj infermierit i pa pranueshëm

Zemaj: Sulmi ndaj infermierit i pa pranueshëm

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka e vizituar sot infermierin që u therë me thikë nga një pacient, njofton Insajderi.

Zemaj përmes një postimi në Facebook, mes tjerash ka thënë se sulme të tilla janë të dënueshme dhe të papranueshme.

“Puna e infermierëve do çmuar e përkrahur, sepse me përgjegjësitë e veta i kontribuojnë suksesit të shëndetësisë”, e ka përfunduar postimin e tij Zemaj./Insajderi.com