Zjarr në një objekt në komunën e Istogut

Zjarr në një objekt në komunën e Istogut

Një objekt në komunën e Istogut të dielën është përfshirë nga zjarri, duke u djegur tërësisht.

Ndërkaq nuk është raportuar për të lënduar, përveç dëmeve materiale.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekipi i zjarrfikësve si dhe pjesëtarë të Policisë të Kosovës.

Ende nuk dihet se çka e ka shkaktuar zjarrin.

Njësitet kompetente po merren me rastin.

LIVE PO NDODH NJE ZJARR I MADH AFER XHAMIS SE RE NE ISTOG.Dixhën shupat e banesave të Socialit. Zjarrfikësit, shpejtë e lokalizojnë këtë zjarrë, i cili nuk dihët se si u shkaktua.Dëmët janë vetëm materiale.

Gepostet von RTV Fontana am Sonntag, 31. März 2019