Zvicra e heq Kosovën nga lista e shteteve me rrezik nga COVID-19

Zvicra e heq Kosovën nga lista e shteteve me rrezik nga COVID-19

Zvicra ka hequr nga lista e karantinës shtetin e Kosovës, transmeton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG).

Kjo zyrë ka publikuar listën e re të vendeve që konsiderohen me rrezik të lartë të përhapjes së COVID-19, në të cilën listë Kosova nuk figuron më si shtet me rrezik, njofton albinfo.ch.

Me riaktualizimin e fundit, karantina është e detyrueshme për shumë shtete, regjione dhe bashkësi të shteteve./Insajderi.com