Zyrtari i PDK-së: Me pas shtet, Vitinë pas konferencës duhej ta priste policia e prokurori

Zyrtari i PDK-së: Me pas shtet, Vitinë pas konferencës duhej ta priste policia e prokurori

Zyrtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, ka folur për konferencën e sontme të ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Gjoshi me anë të një postimi në Facebook ka hedhur paralele mes doktorit të arrestuar në Podujevë dhe deklaratave të Arben Vitisë.

Madje ka thënë se po të kishte shtet,  Vitia sot do pritej pas konferencës nga Prokuroria dhe Policia.

“Atë doktorin e shkretë e burgosën brenda një ore veç pse ishte i pasjellshëm.  Me pas shtet qysh duhet, sonte Arben Vitinë pas konferencës do të duhej ta priste Prokurori me Policë”, ka shkruar ai./Insajderi.com