Zyrtari i PSD-së: Kryetari i parë i Kuvendit të Kosovës me kozhni

Zyrtari i PSD-së: Kryetari i parë i Kuvendit të Kosovës me kozhni

Zyrtari i Partisë Socialdemokrate, Shkodran Hoti, nëpërmjet një shkrimi në rrjetin social Facebook, duke bërë shaka me kryetarin e sapo zgjedhur të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i cili vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, ka shkruar se ky është kryetari i parë me ‘kozhni’, shkruan Insajderi.

“Kryetari i parë i Kuvendit të Kosovës me kozhni”, ka shkruar Hoti.

Ai po ashtu edhe e ka uruar Konjufcën për postin e marr sot me 75 vota për.

Zgjedhja e Konjufcës në krye ta Kuvendit të Kosovës, është pritur me befasi nga analistët politikë, ndërkaq përveç kësaj shakatë në rrjetet sociale nuk kanë të ndalur. Konjufcën e quaj ish-pjesëtar të SHIK-ut dhe thonë se sërish dikur nga SHIK-u po e trashëgon këtë post, duke u bazuar të ish-kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli./ Insajderi.com