Gruaja gjobitet me gati 140 mijë dollarë dhe rrezikon dënim me burg se dërgoi një mesazh në WhatsApp

Gruaja gjobitet me gati 140 mijë dollarë dhe rrezikon dënim me burg se dërgoi një mesazh në WhatsApp

Një gruaje britanike në Dubai i është thënë se mund të përballet me dy vjet burg dhe 500,000 AED (136,129 dollarë) gjobë se shau shoqen e dhomës në një mesazh në WhatsApp, sipas MailOnline, njofton Insajderi.

Gruaja e pa identifikuar përballet me akuza sipas ligjeve të krimit kibernetik të Emirateve të Bashkuara Arabe, njoftoi media.

Ajo akuzohet se i shkroi shoqes së dhomës “p*rdhu” pasi debatoi për një tavolinë të ngrënies, tha Paul Thompson i MailOnline.

Gruaja 31-vjeçare pranon se ka dërguar mesazh të vrazhdë tetorin e kaluar, por prokurorët ende nuk kanë sjellë një çështje zyrtare ligjore, sipas MailOnline.

Gruaja u arrestua kur po përpiqej të hipte në një fluturim nga Aeroporti Ndërkombëtar i Dubait në Aeroportin Heathroë të Londrës, raportoi Independent.

Kjo nuk është hera e parë që një shtetas i huaj arrestohet sipas ligjeve të rrepta të krimit kibernetik të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Në vitin 2019, Laleh Shahravesh u arrestua pasi dyshohet se e quajti gruan e ish-bashkëshortit të saj një “kal” në Facebook. /Insajderi.com