Jessica Alba ndan me të gjithë sekretin e saj të bukurisë për sezonin vjeshtorë

Jessica Alba ndan me të gjithë sekretin e saj të bukurisë për sezonin vjeshtorë

Vetëm kur më në fund rregulloni rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës, ka një ndryshim në stinët, që zakonisht do të thotë që ne duhet të fillojmë nga e para dhe të bëjmë rregullime.

Për shumë prej nesh, kjo nënkupton ndërrimin e produkteve që përdorim.

Edhe aktorja, Jessica Alba e bën këtë, por në një nivel tjetër.

Kur rutina e saj ende nuk është mjaft e përshtatshme për sezonin e ri, ajo mund të krijojë produkte të reja përmes markës së saj “Honesty Beauty” për të përshtatur ndryshimin e motit.

“Honesty Beauty” na ka mësuar të gjithëve se produktet e pastra, të ndërgjegjshme shoqërore, të bukurisë mund të jenë tepër efektive dhe të përballueshme.

Rutina e saj e kujdesit të lëkurës në vjeshtë përmban këshilla dhe truke për të përfituar sa më shumë nga gjërat e domosdoshme të vjeshtës për lëkurën tuaj, kremi Hydrogel i “Honesty Beauty” dhe Maska Kryesore + Prime.

Kremi Hydrogel është shumë hidratues pa u ndjerë i yndyrshëm ose i rëndë. Maska Prime + Perfect është një maskë hidratuese që shërben gjithashtu si një primer, duke krijuar një kanavacë të përkryer të lëmuar për aplikimin e grimit.

“Kremi Honest Beauty Hydrogel është i preferuari im – për mua është si ujë për lëkurën time” thotë Alba për kremin e famshëm të lëkurës.

“Është e shkëlqyeshme për të gjitha llojet e lëkurës duke përfshirë atë të yndyrshme, të thatën dhe të ndjeshmen – dhe është perfekte për njerëzit që duan të hidratohen, por nuk u pëlqejnë hidratuesit e rëndë ose me vaj. Ndonjëherë më pëlqen të lë një shtresë të hollë në fytyrë dhe ta lë të depërtojë ngadalë në lëkurën time. Ose, do ta fërkoj dhe do të ndiej se hidratuesi shpërthen në formë të lëngshme”, shton ajo.

Jessica po ashtu flet edhe për mënyrën sesi i përdor këto produkte:

Ka të bëjë shumë mënyra se si ju i përdorni këto produkte. Kështu që kur zgjohem, vendos maskën “Prime + Perfect” në fytyrë ndërsa laj dhëmbët. Teksa pi kafen time dhe ju përgatis fëmijëve mëngjesin, është koha që ata të hanë, ndërsa unë shpërlaj maskën dhe aplikoj serumet dhe hidratantët e mi. Si një nënë e zënë me shumë detyra, nëse nuk kam kohë të mjaftueshme për të bërë një rutinë të plotë, përdor vetëm kremin për rrathët e zinj të syve, përpara se të dal”./Insajderi.com