Gruaja ndërron jetë pak pasi u vaksinua për COVID-19

Gruaja ndërron jetë pak pasi u vaksinua për COVID-19

Një ministre e Virxhinias vdiq pak pasi ajo mori vaksinën për Coronavirusit, megjithëse nuk kishte ndonjë indikacion se vaksina ishte shkaktare, shkruan NBC Neës, transmeton Insajderi.

Drene Keyes, 58 vjeçare, mori vaksinën  Pfizer në një klinikë para se të sëmurej, tha shefi i policisë së Varshavës Joan Kent për NBC Neës.

Zyrtarët thanë se ata nuk e dinin shkakun e vdekjes, ose ndonjë sëmundje që Keyes mund të kishte pasur që mund të kishte kontribuar në vdekjen e saj dhe thanë se nuk kishte asnjë provë që ishte e lidhur me vaksinimin.

Ndërsa një shkak zyrtar i vdekjes nuk është përcaktuar, Keyes nuk vdiq nga asnjë reaksion alergjik i lidhur me vaksinën. /Insajderi.com