Këto ushqime po shkatërrojnë lëkurën tuaj

Këto ushqime po shkatërrojnë lëkurën tuaj

Kremra, ilaçe, pastrues dhe maska – keni një dollap plot me to, megjithatë rrudhat dhe puçrrat nuk duket se po largohen. Ju nuk jeni vetëm, pasi ka shumë prej nesh të dëshpëruar që kërkojnë produktin e duhur për një lëkurë të pastër, me pamje më të re. Por e vërteta është se ju jeni duke kërkuar në vendin e gabuar, shkruan Eat This, Eat That, transmeton Insajderi.

Është koha të shikoni thellë brenda – brenda frigoriferit tuaj.

Këto gjashtë ushqime më poshtë mund të mos prishin përpjekjet tuaja për humbjen e peshës, por ato thjesht mund të shkatërrojnë lëkurën tuaj.

Ushqimet më të këqija për lëkurën tuaj janë kafja, ushqimet e detit, ngjyruesit artificial, alkooli dhe sheqeri. Duhet të përpiqeni t’i shmangni ose të zvogëloni konsumin nëse po përpiqeni të pastroni, ndriçoni dhe forconi lëkurën tuaj. /Insajderi.com