Krem frutash me portokall

Krem frutash me portokall

Përbërësit

2 pjeshka

2 kumbulla

2 Kivi

1 pjepër

400 ml ajkë

20 gr sheqer pluhur

Levore portokalli

1 lugë liker portokalli

Hapat
1
Me një rrahës elektrik me shpejtësi të madhe, në një tas të madh fryeni ajkën.

2
Me një shpatull gome i futni me kujdes sheqer pluhurin, lëvoren e portokallit dhe likerin.

3
Përzieni pjeshkat, kumbullat, kivin dhe pjeprin në një tas të madh.

4
Hidhni kremin mbi frutat, shoqëroni me lëvore portokalli dhe shërbeni menjëherë.

5
Ju bëftë mirë!