Kurti-Mustafa – ende s’ka takim të konfirmuar për sot

Kurti-Mustafa – ende s’ka takim të konfirmuar për sot

Albin Kurti dhe Isa Mustafa ende nuk dihet nëse do të takohen sot.

Gazeta Insajderi rreth kësaj çështjeje ka pyetur Vetëvendosjen dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës – të njëjtit nuk kanë thënë nëse do të ketë takim ose jo.

Albin Kurti parmbrëmë vonë e ka bërë lëvizjen e fundit politike duke dorëzuar në LDK ofertën për ndarje të pushtetit – ofertë kjo e cila nuk duket se do të pranohet nga partia e Isa Mustafës.

Ekskluzive: Vetëvendosje i dërgon LDK-së ofertën e fundit

Kurti dhe Mustafa për herë të fundit janë takuar të enjten e javës së kaluar.

Vazhdon saga Kurti-Mustafa – as sonte s’ka marrëveshje

Pritet të shihet gjatë orëve në vazhdim nëse këto dy parti do të lëvizin për komunikimin e ardhshëm ndërmjet tyre./Insajderi.com