Muhaxheri për vrasjen në Pejë: Ndodhi për shkak të një konflikti

Muhaxheri për vrasjen në Pejë: Ndodhi për shkak të një konflikti

Vrasja e dyfishtë që ndodhi të mërkurën mbrëma në qytetin e Pejës, ku mbetën të vdekur dy zyrtarë të Partisë Demokratike të Kosovës, ka ndodhur për shkak të një konflikti që dy viktimat kishin mes vete.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, i cili shtoi se ende nuk dihet nëse bëhet fjalë për një konflikt të mëhershëm ose të çastit.

“Shumë informata nuk kam por, duket që ka qenë një konflikt i çastit ose më i hershëm dhe janë ngatërruar prapë, më tepër nuk kam informata, personi që e takova aty më tha se i ka dëgjua vetëm të shtënat”, ka thënë Muhaxheri për RTV Dukagjini.

Lidhur me rastin ka reaguar edhe kryeministri Albin Kurti, i cili është shprehur i tronditur.

Ndërsa, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se si pasojë e të shtënave me armë zjarri ka mbetur edhe një person i tretë i plagosur e që është arrestuar. /Insajderi.com