Në Itali konkurs fotografie në kohën e Covid-19! Shqiptarja që fitoi çmimin e parë me recetë gatimi

Në Itali konkurs fotografie në kohën e Covid-19! Shqiptarja që fitoi çmimin e parë me recetë gatimi

Situata në Itali vazhdon të jetë shumë e vështirë në çdo javë që vjen, por kjo nuk i ka ndaluar të gjithë Italianët të gjejnë pozitivitetin brënda kësaj situate. Kemi parë njerëz që këndojnë në ballkone, që kërcejnë apo bëjnë sfida të ndryshme në rrjetet sociale në kohën e Coronavirusit.

Së fundmi një vajzë bashkë me mamin e saj, të dyja me origjinë Shqiptare por që jetojnë prej vitesh në Itali, Silvia Ibrahimi dhe mami Veti kanë dalë fituese në një konkurs fotografie me tëmën “La pasta” të organizuar nga “Accademia Sulomonese” e fotografisë.

Në ditët e Coronavirus fotografia fituese ka qënë kjo më poshtë e realizuar nga mami Veti dhe fotografuar nga Silvia:

Nëse po mendoni pse kjo zgjedhje, ato thonë: -” Menduam të përgatisnim tortelini me tre ngjyrat e flamurit Italian, duke i dhënë në mënyrë figurative fund zisë që ka rrethuar të gjithë Italinë. Po kjo gjë nuk do të arrihej asnjëherë pa ndihmën e mamit, e cila ka një faqe në rrjet sociale që ja dedikon gatimeve të ndryshme.”

View this post on Instagram

Succulent cupcake. . Gezuar diten e Veres!. . . . Keto i kam bere para pak kohesh … meqenese sot eshte dita e plot ngjyrave ,vendosa ti ripostoja.. . . Cupcake … Perberesit x cupcake 225g sheqer 225miell 225gjalp 240gveze 10g pluhur ardhes( baking) Pergstitja: Rrihet sheqeri me gjalpin sa te behet nje mase spumose, shtohen vezet ne disa here dhe vazhdohen te rrihen. Ne fund miellin e situr bashke me pluhurin ardhes . Mbushet 3/4 e cup ..temperatura e pjekjes 175 grad celsius x35_40 min . #dolce#cacao#nocciole#pastry#embelsira#dolcifattincasa#sweet#cake#cioccolato#dessert#mousse#instacake#pastrylife#ledolcitentazioni#dolciitaliani#passionedolci#embelsira##patisserie#italiancake#cucinatedavoi#kuzhinashqiptare#albanianfood#photograph#gatimeshtepie#cupcake #meringa #meringasvizzera #albanianfood #burro #meringue #gatime

A post shared by vetis sul (@cucinadiveti) on