Parfumet që kundërmojnë aromë të paharrueshme në vjeshtë

Parfumet që kundërmojnë aromë të paharrueshme në vjeshtë

Nëse jeni gati për të lënë pas notat e freskëta të parfumeve të verës për të kaluar te fragrancat tipike vjeshtarake.

Këto parfume mund të jenë zgjedhja e radhës:

Giorgio Armani My Way
Notat kryesore: Tuberose, vanilje, lule portokalli dhe dru kedri.

Marc Jacobs Perfect
Notat kryesore: Dafinë, qumësht bajamesh dhe shafran.

Acqua Di Parma Colonia Futura
Notat kryesore: Limon dhe vettiver (një ekstrakt aromatik ose vaj esencial i marrë nga rrënjët e një bari indian), shkruan Anabel.

Chanel Coco Mademoiselle L’Eau Privée
Notat kryesore: Mandarin, jasemin, petale trëndafili dhe myshk i bardhë.

Jo Malone London Cypress & Grapevine Cologne Intense
Notat kryesore: Qiparis dhe rrush.

Hermès L’Ombre des Merveilles
Notat kryesore: Farat tonka, çaj i zi dhe temjan.
Gucci Bloom Profumo di Fiori
Notat kryesore: Tuberose, druri i sandalit dhe ylang-ylang (lloj bime tropikale).
Tom Ford Black Orchid
Notat kryesore: Tartuf, orkide e zezë, kumbull, rum dhe patchouli.