Pronarit të ri iu deshën vetëm 20 minuta të shkatërronte Lamborghini-n e 300 mijë dollarëve

Pronarit të ri iu deshën vetëm 20 minuta të shkatërronte Lamborghini-n e 300 mijë dollarëve

Një Lamborghini Huracan Performante Spyder i 300,000 dollarëve u shkatërrua në një autostradë amerikane 20 minuta pasi pronari i saj i ri u largua nga dyqani i makinave kur u përplas me një furgon, në shpejtësi të madhe, shkruan Fox News, transmeton Insajderi.

Incidenti ndodhi këtë javë në autostradën M1 jashtë Leeds, njoftoi Shërbimi i Lajmeve Jugperëndimore. Fotografitë tregojnë çerekun e pasmë të djathtë të motorit të mesëm të shkatërruar plotësisht.

Sipas Policisë së West Yorkshire, vetëm shoferi i furgonit pësoi lëndime të lehta në kokë.

Huracan ka fuqi V10 630 hp dhe ka një shpejtësi të lartë prej 325 km/h. /Insajderi.