Pse japonezët nuk e shoqërojnë ushqimin me ujë?

Pse japonezët nuk e shoqërojnë ushqimin me ujë?

Japonezët besojnë se uji mund të ndërhyjë në “zjarrin tuaj të tretjes”, duke e bërë më të vështirë për trupin tuaj të tret një vakt. Dhe megjithëse hidratimi siç duhet është thelbësor për shëndetin tuaj të përgjithshëm, shoqërimi i vakteve tuaja me ujë mund të bënë më shumë dëm sesa dobi.

Mund të ju lë me një gojë të thatë.

Sado kontradiktore mund të tingëllojë, të pish një gotë ujë me vaktin tënd mund të thajë pështymën. Disa njerëz pëlqejnë të shtojnë një fetë limoni në ujin e tyre, gjë që e bën atë një pije acid që ndikon në sekretimin tuaj të pështymës, shkruan Bright Side, transmeton Insajderi.

Për shkak se pështyma shërben si një pije e shëndetshme për mjedisin tuaj oral, pasja e një goja të thatë mund të çojë në disa simptoma të pakëndshme, duke përfshirë erën e keqe të gojës. Uji me limon gjithashtu mund të dëmtojë smaltin në dhëmbët tuaj.

Mund të dëmtojë tretjen tuaj.

Kur pini ujë me vaktin tuaj, pështyma juaj hollohet. Kjo, nga ana tjetër, ndikon në lirimin e lëngjeve të stomakut përgjegjës për tretjen e ushqimit. Si rezultat, stomaku juaj merr sinjale më të dobëta për të prishur ushqimin, gjë që mund të çojë në fryrje të stomakut.

Ngadalëson thithjen e lëndëve ushqyese.

Për shkak se pirja e ujit gjatë vakteve hollon lëngjet tuaja të tretjes, kjo ndikon në nivelin e aciditetit natyral të stomakut tuaj. Kjo ndikon negativisht në sistemin tuaj të tretjes dhe bën që trupi juaj të thithë më pak vitamina dhe lëndë ushqyese. /Insajderi.com