Pse s’duhet të vendosni deodorant në mëngjes dhe kur duhet ta bëni atë?

Pse s’duhet të vendosni deodorant në mëngjes dhe kur duhet ta bëni atë?

Dr. Pimple Popper Sandra Lee pretendon se përdorimi i deodorantit tuaj në mëngjes  s’është aq i efektshëm dhe ajo ka shkencën ta mbështesë atë.

Zgjohuni, bëni dush, vishuni, rregullojini flokët dhe make-up-in, pastaj vazhdojeni ditën. Shumica prej nesh e bëjnë këtë çdo mëngjes, pa menduar aspak.

Por sipas një eksperti të kujdesit të lëkurës ne në fakt kemi bërë një pjesë kryesore të rutinës sonë të mëngjesit të gabuar dhe në të vërtetë duhet të vendosim deodorantin përpara se të futemi në shtrat.

Mund të duket pak e çuditshme, por dermatologu Sandra Lee pretendon se kjo është mënyra më efektive për të përdorur produktin nëse nuk doni të nuhatni.

Duke folur në videon e Harper’s Bazaar , ajo thotë: “Ky është një sekret i vogël që kam.

“Deodoranti aplikohet më së miri gjatë natës,  është më efektiv gjatë natës, sepse ju po e vendosni atë kur gjëndrat e djersës janë më të fjetura, kështu që do ta bëni atë më efektiv.”