Vërshime edhe në Suharekë, bllokohet rruga e një fshati (Video)

Vërshime edhe në Suharekë, bllokohet rruga e një fshati (Video)

Si shumë pjesë të tjera të Kosovës, edhe Suhareka është përmbytur nga uji si pasojë e reshjeve që kanë rënë pa ndalë ditëve të fundit, njofton Insajderi.

Në pamjet e publikuara nga fshati Peqan shihet se rruga është mbuluar nga uji dhe është bërë e pakalueshme.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajëmruar se vërshime do të ketë edhe në ditët e ardhshme, mirëpo reshjet e shiut dhe borës do të jenë me intensitet më të dobësuar.

Përveç Suharekës, Insajderi ka raportuar se përmbytjet kanë përfshirë edhe Fushë Kosovën, Drenasin, Malishevën e Klinën./Insajderi.com

Pas reshjev te pandërprera per 4 dit me radh , ne Peqan kan filluar vershimet te medha..

Suhareka Online Bali Muharremaj Klan Kosova Gazeta Express Meteo Ballkan Telegrafi.com RTK

Posted by Fshati Peqan on Sunday, January 10, 2021