Sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK" />

73 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

73 të infektuar me Covid-19 në Kosovë

Sot më 02 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 225 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 73 raste pozitive. Ndërsa sot janë shëruar 63 persona nga Covid-19, njofton Insajderi.
Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 44 raste, komuna e Lipjanit 7 raste, komuna e Ferizajt 5 raste, komuna e Vushtrrisë 5 raste, komuna e Fushë Kosovës 3 raste, komuna e Obiliqit 3 raste, komuna e Skenderajt 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Istog, Klinë, Pejë dhe Podujevë. /Insajderi.com