Adhuruesit e “Game of Thrones” do të dashurohen pas kësaj serie të re

20.11.2017 17:51
Adhuruesit e “Game of Thrones” do të dashurohen pas kësaj serie të re

Vrasje, tradhti, grindje familjare  , dashuri dhe epsh … këto dhe më shumë do të shikoni në serialin më të ri. Të gjithë ju që jeni adhurues të serialit ‘Game of Thrones’ me siguri do të afeksionoheni pas kësaj serie të re.

Po flasim për serinë e re televizive ‘The White Princess’, e cila shfaqet në kanalin Drama të UKTV në orën 21:00. Ashtu si përralla epike e George R.R. Martin, është përshtatur  nga një roman ndër më të shiturit i cili mbanë të njëjtin emër, i shkruar nga Philippa Gregory, shkruan Bota.al.

Historia është vazhdim i Globit të Artë dhe Mbretëreshës së Bardhë që emërohet Emmy dhe bazohet në ngjarje reale në një nga kohët më të turbullta në historinë britanike pas Luftës së Rosave. Pas shekujsh vrasjesh, revoltash dhe konfliktesh, duke kulmuar në të gjitha luftërat për fronin, një paqe e paqartë ka shpërthyer në mbretëri.

Por, edhe pse dy familjet ndërluftuese të Jorkut dhe Lancasterit janë të bashkuar përmes martesës, në pallatet dhe kështjellat nga veriu  deri në brigjet e jugut, princat, shejtanët dhe gjeneralët e tyre po komplotojnë për të rrëzuar mbretin e ri.

Kjo shfaqja gjithashtu ka disa fytyra të njohura femërore në rolet kryesore, si Michelle Fairley aktorja Jodie Comer, e cili luan Elizabetën  dhe Suki Waterhouse, e cila luan rolin e motrës së saj më të vogël.