Albin Kurti i ka gati emrat e ministrave

Albin Kurti i ka gati emrat e ministrave

Albin Kurti, kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, parti kjo që e doli e para në zgjedhjet e 6 tetorit, ka folur për kabinetin e tij të mundshëm qeveritar.

“Ekipin për secilën ministri e di tashmë. Por nuk mund t’i them emrat”, ka thënë Kurti në Opinion, shkruan Insajderi.

“Kemi moshën mesatare më të re në listën e kandidatëve për deputet, do të ketë emra të ardhur edhe nga mërgata”.

“Për ne sa është e rëndësishme kush do të bëhet ministër, më është e rëndësishme do të jetë riorganizimi i agjencive dhe plot posteve tjera”.

insajderi.com