Deklarata e Albin Kurtit para nisjes së takimit me LDK-në

Deklarata e Albin Kurtit para nisjes së takimit me LDK-në

Pak minuta para nisjes së takimit, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka thënë se Kosovën nga sot është fillimi i Qeverisë së re e cila sipas tij “do ta çkapë shtetin dhe do t`i hap perspektivë të re Kosovës”.

Këto komente ai i bëri rrugës për në takim me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe kandidates së këtij subjekti politik për kryeministre, Vjosa Osmani ku do të diskutohet për mundësinë e arritjes së koalicionit në mes të dy partive,