Nis takimi i Albin Kurtit me LDK-në

Nis takimi i Albin Kurtit me LDK-në

Para pak minutash ka nisur në Prishtinë, takimi mes Albin Kurtit, Isa Mustafës dhe Vjosa Osmanit.

Ky takim mes dy partive që dolën me numrin më të madh të votave nga zgjedhjet e 6 tetorit, shënon edhe nisjen e negociatave mes dy partive për formimin e qeverisë së re.

Vetëvendosje e LDK, në mandatitin e kaluar ishin opozitë, por në këto zgjedhje arriten të marrin për të formuar qeverinë, me një diferencë prej mbi 5 mijë vota.

Këto dy parti edhe para zgjedhjeve të 6 tetorit kishin tentuar të krijojnë koalicion parazgjedhor, por nuk u pajtuan për postin e kryeministrit.

Osmani dhe Mustafa në pritje të takimit me Kurtin