Përdorni kumbullat për të bërë një maskë fytyre shumë efektive për lëkurë të yndyrshme

Përdorni kumbullat për të bërë një maskë fytyre shumë efektive për lëkurë të yndyrshme

Kumbullat përveçse janë të shijshme për t’u ngrënë dhe tejet të shëndetshme për ne, ato mund t’iu shërbejnë edhe në rutinën tuaj të bukurisë, njofton Insajderi.

Ja metoda:

  • Shtypni dy deri tre kumbulla të arrira në një tas dhe aplikojeni në fytyrë dhe qafë.
  • Lëreni të veprojë për 20 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të vakët.
  • Përdorni maskën rregullisht për rezultate të hershme.

Çfarë efekti ka kjo maskë?

  • Mbron lëkurën nga dëmtimi i rrezeve të diellit
  • Rinon dhe pastron lëkurën
  • Redukton rrudhat në fytyrë
  • Shëron aknet dhe puçrrat
  • Zvogëlon pjesën e ënjtur nën sy

Burimi: Healthy Lifestyle