Sevilla e fiton ndaj Romës pas penalltive Ligën e Evropës

Sevilla e fiton ndaj Romës pas penalltive Ligën e Evropës

Sevilla e ka fituar Ligën e Evropës.

Ndeshja ndaj Romë pas kohës së rregullt dhe vazhdimeve u mbyll 1-1, ndërsa në penallti më të mirë italianët.

Sfida u zhbllokua në minutën e 35-të, kur Gianluca Mancini asistoi te Paulo Dybala i cili me një goditje të saktë shënoi për 1-0.

Në minutën e 55-të erdhi goli i barazimit, ku Gianluca Manicini shënoi në portën e tij për 1-1.

Dy herë nga 15 minuta nuk është se sollën raste të mëdha nga dy skuadrat, duke bërë që fituesi të zgjidhej me goditjen e penalltive.

Nga 11 metra më të miri ishin spanjollët që fituan me rezultat 4-1.