​Atalanta – Inter: Formacionet zyrtare, ndryshime të mëdha te Interi

​Atalanta – Inter: Formacionet zyrtare, ndryshime të mëdha te Interi

Skuadra e Antonio Contes, Interi, do të kërkojë një fitore kundër Atalantës sot, kur të dy skuadra ballafaqohen mes vete në “Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 15:00.

Interi vjen nga disa ndeshje me rezultate jo të mira dhe reagimi i zikaltërve është mëse i nevojshëm.

Këto janë formacionet zyrtare:

ATALANTA (3-4-2-1): 57 Sportiello; 2 Toloi, 17 Romero, 19 Djimsiti; 33 Hateboer, 11 Freuler, 88 Pasalic, 40 Ruggeri; 10 Gomez, 18 Malinovskyi; 91 Zapata.

INTER (3-4-1-2): 1 Handanovic; 37 Skriniar, 6 de Vrij, 95 Bastoni; 36 Darmian, 77 Brozovic, 22 Vidal, 15 Young; 23 Barella; 7 Sanchez, 10 Lautaro. /Insajderi.com