​Inter kërkon yllin e Unitedit

​Inter kërkon yllin e Unitedit

Inter nuk e ka ndërmend të heq dorë nga anësori i MAnchester Unitedit, Anthony Martial.

Skuadra italiane, Inter vazhdon të përcjellë situatën e francezit të Manchester Unitedit, Anthony Martial, shkruan Gazzetta dello Sport.

Inter dëshiron të përforcojë edh dy lojtarë para se të përfundojë afati kalimtar, një mbrojtës të djathtë dhe një anësor të majtë.

Dëshira e trajnerit Luciano Spalletti është Martial, por si pjesë e marrëveshjes nuk do të përfshihet kroati Ivan Pericis, për të cilin Inter i kërkon 55 milionë euro.

Në listën e Interit janë edhe Emre Mor dhe Yann Karamoh./Express/