​Mbi 8 mijë raste me koronavirus në Serbi, 156 të vdekur

​Mbi 8 mijë raste me koronavirus në Serbi, 156 të vdekur

Pesë persona kanë vdekur në 24 orët e fundit si pasojë e koronavirusit në Serbi, prej tyre dy meshkuj dhe tre femra, duke ngritur kështu bilancin e viktimave në gjithsej 156.

Deri sot në ora 15.00 janë konfirmuar 263 raste të reja, duke ngritur numrin e përgjithshëm në 8.042, prej tyre 1.182 të shëruar

Në Serbi, 545 punonjës të kujdesit shëndetësor u infektuan me COVID-19.