​Zbulohen emrat e 20 kandidatëve për Topin e Artë

​Zbulohen emrat e 20 kandidatëve për Topin e Artë

France Football ka publikuar emrat e pesë futbollistëve të tjerë në garë për Topin e Artë

Antonie Griezmann, Toni Kroos, Gianluigi Buffon, Sadio Mane dhe Radamel Falcao janë në mesin e 30 futbollistëve për Topin e Artë të vitit 2017, çmim ky që ndahet nga France Football.

Para tyre e përditshmja franceze kishte publikuar edhe emrat e 15 futbollistëve të tjerë, të cilët po ashtu do të luftojnë për këtë çmim.

Më vonë do të bëhen të ditur edhe emrat e 10 futbollistëve të fundit në garë për këtë çmim.