100 ndeshjet e Neymar-it tek PSG

100 ndeshjet e Neymar-it tek PSG

Në vitin 2015 u transferua nga Barcelona për në PSG për shifrën rekorde 222 milionë euro.

Neymar ka arritur ta fitojë Ligue1 të Francës, por jo edhe trofeun për të cilën është transferuar; Ligën e Kampionëve.

Vitin e kaluar ishte afër, por qellmi u ndërpre nga Bayerni.

Neymar deri më tani ka luajtur 100 ndeshje për PSG-në.

Ai ka shënuar 81 gola dhe ka dhënë 46 asistime në fanelën e “princave”.. /Insajderi.com