11-shja startuese e Shkëndijës përball Botosani

11-shja startuese e Shkëndijës përball Botosani

Me fillim nga ora 17:45 KF Shkëndija nga Tetova, do të përballet me ekipin rumun të Botosani-t në Rumani, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Europa Ligë, njofton Insajderi.

Trajneri shqiptar, Ernest Gjoka, ka vendosur këta 11 lojtarët startues: Në port Kosatndin Zehov, në mbrojtje me katër, Pavic, Bejtulai, Krivak dhe Murati.

Para mbrojtjes ndodhen dy mesfushorë defensivë, Bruno Dita dhe Armend Alimi, ndërsa tre mesfushorë ofensivë janë Doriev, Totre dhe Valon Ahmedi.

Në qendër të sulmit ndodhet i vetëm Besart Ibraimi. Ndeshja është e vlefshme për raundin e dytë kualifikues. /Insajderi.com.