Sonte kuptohen finalistët e Europa League

Sonte kuptohen finalistët e Europa League

Sonte do të mësohen dy finalistët e Europa League, njofton Insajderi.

Man United ka kryer punë të madhe si vendas duke e mposhtur 5 me 2 Romën.

Ndërsa, ndeshje e hapur është ajo mes Arsenalit dhe Vilarealit.

Spanjollet arritën që ta mposhtin 2 me 1 Arsenalin dhe sonte luajnë në Londer.

Dy finalistët e Champions League janë Manchester City dhe Chelsea.

Ka gjasa që edhe në Europa League të kemi një finale angleze. /Insajderi.com