15 maj finalja e FA CUP

15 maj finalja e FA CUP

Më 15 maj nga ora 18:30 do të zhvillohet finalja e e FA CUP.

Aty kanë arritur Chelsea dhe Leicster City.

Datën e ka bërë publike Federata e Futbollit të Anglisë.

Chelsea përpos kësaj gare, është edhe në gjysmëfinale të Champions League.

Klubi londinez arriti një barazim 1 me 1 kundër Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Chelsea po ashtu në Premier League ende nuk e ka të siguruar pjesëmarrjen në Champions League në rast se nuk shpallen kampion këtë vit. /Insajderi.com