16 skuadrat që vazhdojnë rrugëtimin në Champions League

16 skuadrat që vazhdojnë rrugëtimin në Champions League

Janë mësuar 16 skudrat që e kaluan fazën e grupeve në Ligën e Kampinonëve.

16 skudrat e kualifikuara

Grupi A – Bayern Munich dhe Atletico Madrid.

Grupi B – Real Madrid dhe Borussia Moenchengladbach.

Grupi C – Manchester City dhe FC Porto.

Grupi D – Liverpool dhe Atalanta.

Grupi E – Chelsea dhe Sevilla.

Grupi F – Borusia Dormund dhe Lazio.

Grupi G – Juventues dhe Barcelon.

Grupi H – Paris Saint-Germain dhe RasenBallsport Leipzig. /Insajderi.com