16-vjeçari lakuriq dhe i tmerruar u përpoq të ikte nga abuzuesi seksual i cili më pas e qëlloi për vdekje

16-vjeçari lakuriq dhe i tmerruar u përpoq të ikte nga abuzuesi seksual i cili më pas e qëlloi për vdekje

Një djalë nga Pensilvania u qëllua për vdekje të shtunën, ndërsa po përpiqej të shpëtonte nga një abuzues seksual i regjistruar në një lagje në Harrisburg.

Të shtunën rreth orës 12:55 pasdite, banorët e rrugës thanë se panë një djalë, të identifikuar nga ABC 27 dhe anëtarët e familjes si Kyan King, 16 vjeçar, lakuriq dhe i tmerruar ndërsa vraponte nga një burrë që e ndiqte me një armë, thotë Byroja e Policisë së Harrisburgut në një njoftim dhe raporti i ABC 27 dhe Penn Live, njofton Insajderi.

Kyan King

Kur djali arriti një gardh të bardhë midis dy shtëpive në lagje dhe nuk mund të shkonte më tej, burri dyshohet se e qëlloi atë, raporton Penn Live.

“Ai po përgjërohej për jetën e tij”, tha Tracy Burton për Penn Live.

Burton i tha Penn Live se ajo thirri 911 kur pa djalin të drejtuar nga shtëpia e saj me një burrë pas tij.

Ajo tha se mund ta dëgjonte adoleshentin duke bërtitur “Më ndihmo!” ndërsa ajo dhe fqinjët e tjerë vrapuan jashtë për ta ndihmuar dhe e thirrën atë, raporton Penn Live.

I dyshuari, i identifikuar si Orlando Duarte, 46 vjeç, nga Harrisburg, qëlloi në drejtim të djalit, thanë dëshmitarët, thotë Byroja e Policisë së Harrisburg në njoftim.

Djali ende bëri thirrje për ndihmë ndërsa Duarte qëlloi mbi të, i thanë fqinjët Penn Live.

Kur oficerët mbërritën, fqinjët i treguan ata atje ku Duarte – ende i armatosur me një pistoletë – kishte ikur në këmbë, thotë policia në njoftim.

Oficerët e morën atë në paraburgim. /Insajderi.com

Orlando P. Duarte

Burimi: People