17-vjeçarët e Kosovës mposhten nga Holanda

17-vjeçarët e Kosovës mposhten nga Holanda

Përfaqësuesja e Kosovës U-17 ka debutuar me humbje 3:1 në arenën ndërkombëtare.

Djelmoshat e trajnerit Besnik Kollari u mundën nga Holandës U-17 në ndeshjen për kualifikimet e Kampionatit Evropian.

Pas 45 minutash lojë, Holanda është në epërsi 2:1. Redan realizoi për 1:0 në minutën 12, kurse një minutë më pas, Albin Prapashtica realizoi për 1:1.

I njëjti lojtar për holandezët shënoi edhe për 2:1, shkruan “GazetaOlle.com”.

Në pjesën e dytë, tulipanët gjetën sërish golin për 3:1. Takimi u luajt në Budapest, aty ku janë grumbulluar kundërshtarët e Kosovës.

Grupin e tanëve e përbëjnë edhe Hungaria dhe Uellsi.

Besnik Kollari luajti me këtë formacion: Loxha, Rrahmani, Osmanollaj, Marovci, Hysenaj, Prapashtica, Osmani, Uka, Zymber, Berisha dhe Zyba.