20 futbollistët e rinj më të vlefshëm në botë

20 futbollistët e rinj më të vlefshëm në botë

Mbappe është futbollisti të cilit i është rritur më së shumti vlera në vitin e fundit. Francezi ndiqet nga Dele Alli i Tottenhamit.

Kylian Mbappes i është rritur vlera për 37% çmimi i të cilit është 182,8 milionë euro, futbollisti më i shtrenjtë në botë nën moshën 21 vjeçare.

I dyti më i vlefshëm në botë renditet Dele Alli i Tottenhamit, edhe përkundër se i ka rënë vlera për 1.31%.

Top pesë kompletohet me Sane (Manchester City), Ousmane Dembélé (Barcelona) dhe Rashford (Manchester United), raporton AS.