fbpx

20 vjet që kur Prosinecki bëri histori në kampionate botërore

20 vjet që kur Prosinecki bëri histori në kampionate botërore

14 qershori i vitit 1998 është një prej atyre datave që mbahet në mend në historinë e kampionateve botërore të futbollit.

Insporti raporton se pikërisht në këtë datë, një prej mesfushorëve më të talentuar të gjeneratës së tij, Robert Prosinecki, në fanellën e kombëtares së Kroacisë, vendosi një rekord që vështirë se do të mund të përsëritet nga ndonjë futbollist tjetër ndonjëherë.

Lexoni se për çfarë rekordi është fjala dhe shikoni pamjet nga arkivi.