22-vjeçari kosovar ther për vdekje të dashurën e tij në Francë

22-vjeçari kosovar ther për vdekje të dashurën e tij në Francë

Një 22-vjeçar nga Kosova ka therur për vdekje të dashurën e tij, me të cilën kishte një vajzë tre vjeç e gjysmë, në Hayange të Francës.

Siç raportojnë mediat vendore, e gjithë ngjarja ka ndodhur në prani të vajzës së çiftit, e cila po shikonte nga dritarja e shtëpisë, transmeton Insajderi.

I dyshuari, Liridon B., është duke u kërkuar nga policia.

Ai është i njohur në mënyrë të pafavorshme për policinë për rreth 20 incidente, gjysma e të cilave përfshijnë dhunë, por edhe raste të mbajtjes së armës, ngacmimit moral dhe narkotikëve.

I njohur gjithashtu për disa vepra trafiku, i dyshuari po vuante një dënim të paraburgimit në shtëpi nën mbikëqyrje elektronike (DDSE), siç u sqarua nga prokurori i Metz./Insajderi.com