Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka shpërthyer në konferencë për shtyp, me  “monologun” e tij, për 12 minuta.

Jose Mourinho në fjalimin e tij, ka theksuar se tifozët dhe analistët e futbollit në Angli, duhet ta kuptojnë se ekipi më i mirë në Premier League në 20 vjet e fundit, nuk i përket elitës së klubeve të futbolli në Evropë. Mourinho, ka treguar se Man UTD, që nga finajla e humbur ndaj Barcelonës në vitin 2011, nuk kanë arritë të shënojnë sukses të mëtutjeshëm në Champions League.

Lexoni se çfarë ka thënë Jose Mourinho për eliminimin nga Champions League kundër Sevillas, duke klikuar KËTU

12 minuta “monolog” – ndër të tjera, Mourinho: “nuk vrapoj si frikacak”