Manchester City afër titullit të kampionit

Manchester City afër titullit të kampionit

Manchester City është afër të shpallet kampion i Premier Leagues, pasi fitoi kundër Tottenham me rezultat 1-3.

Golat për Cityt i shënuan Jesus, Guendogan dhe Raheem Sterling, kështu duke shkuar një hap më afër titullit të tretë në histori të klubit.

Golat

http://insporti.com/manchester-city-kampion-ne-wembley/