49 viktima nga tërmeti në Izmir

49 viktima nga tërmeti në Izmir

49 është numri i viktimave pas tërmetit të 30 tetorit në Izmir të Turqisë, njofton Insajderi.

Deri më tani ka pasur 850 pas-tronditje, prej të cilave 40 më të forta se 4 ballë, sipas Agjencisë së Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave.

Pas tërmetit banorët e kishin kaluar natën në ambient të hapur.

Qindra persona janë lënduar një tërmeti me magnitudë 6.6. /Insajderi.com