6 nga fëmijët më të pazakontë në botë

6 nga fëmijët më të pazakontë në botë

Të gjithë mund të pajtohemi që disa njerëz kanë lindur të ndryshëm.

Pavarësisht nëse është pamja e tyre unike, talentet e pazakonta apo një gjendje e veçantë, këta fëmijë janë ndryshe nga kushdo që kemi parë ndonjëherë më parë.

Disa prej tyre fitojnë popullaritet të madh përmes YouTube dhe Internetit, ndërsa të tjerët mbeten të njohur vetëm për komunitetet e tyre lokale.
Për fat të mirë, këto gurë të çmuar po zbulohen herë pas here, kështu që e gjithë bota mund të mrekullohet me bukurinë dhe veçantinë e tyre. Këtu janë 6 nga fëmijët më të pazakontë në botë.

Nariyana Nariyana, e njohur edhe si Borabardha, është një vajzë 8-vjeçare albino nga Republika Yakutia në Rusi. Pamja e saj e mahnitshme flet vetë! Me lëkurë porcelani, flokë të bardhë, qerpikë të ndershëm dhe sy të purpurtë ajo duket si një krijesë nga një përrallë. Sidoqoftë, ajo është vetëm një vajzë me një aftësi të këndshme për gjëra artistike.

Jare Ijalana Kjo bukuroshe 6-vjeçare Nigeriane u be me famë pothuajse rastësisht, dhe tani e gjithë bota është mirënjohëse për këtë! Jare u fotografua për herë të parë në moshën 5 vjeç nga fotografja Mofe Bamuyiwa, e cila më vonë postoi në Instagramin e tij. Të gjithë donin të dinin se kush ishte ajo! Jare Ijalana ka marrë titullin vajza më e bukur në botë dhe tani po përpiqet të fillojë një karrierë modelimi.

Tessa Evans Takoni Tessa Evans, një vogëlush i gëzuar që lindi pa hundë. Gjendja quhet arhinë kongjenitale dhe është shumë më e rrallë, shfaqet në 1 fëmijë nga një milion. Sidoqoftë, këtu është, një vajzë bebe e lindur pa hundë, zgavra të sinusit dhe ndjenjën e erë! Prindërit e saj filluan të bëjnë operacione transformuese pothuajse menjëherë, duke i bërë mjekët të krijojnë implante 3D të veçantë që po ndryshohen çdo disa vjet. Pasi ajo të plaket, do të jetë e mundur të krijoni një implant të përhershëm të duket si një hundë e vërtetë me hundë të veçantë me tatuazhe mjekësore dhe hije. Por tani për tani Tessa duhet të marrë frymë përmes një tubi trakeostomie në qafën e saj.

Millianna Vlen këtu është Millianna Worth dhe nëna e saj, Brianna, e cila ka të njëjtën pamje të lezetshme. Brianna thotë se kjo veçori unike ka qenë në familjen e saj për të paktën katër breza, mbase më shumë! Efekti është shkaktuar nga polioza – mungesa e pigmentit në lëkurë dhe flokë që e bën atë pa ngjyrë.

Madden Humphreys Madden Humphreys, një djalë i gjallë 8-vjeçar nga Oklahoma, lindi me heterochromia iridium si dhe një buzë dhe qiellzë të dyfishtë. Ai nuk ndihej më ndryshe nga të gjithë, derisa shokët e klasës filluan ta ngacmonin në shkollë për ngjyrën e tij të ndryshme të syve. Më vonë, nëna e tij Christina gjeti një mace në Facebook me të njëjtën gjendje që kishte djali i saj dhe ajo shpejt e kuptoi që të dy ishin menduar të ishin bashkë. Takimi ndodhi dhe tani Madden dhe Moon macja po jetojnë së bashku për fat të mirë.

Lalit Patidar Lalit Patidar është një adoleshente e gëzuar indiane, e lindur me një gjendje jashtëzakonisht të rrallë të quajtur hipertrikozë kongjenitale (e njohur edhe si ‘sindromi ujku’). I gjithë trupi i tij është i mbuluar me flokë dhe rritet në vende ku nuk mendohet se – si fytyra e tij. Tani për tani Lalit është 13 vjeç dhe është pajtuar me pamjen e tij të pazakontë, megjithatë ai pranon se ëndërron të ketë një lloj operacioni që do ta bëjë atë të duket normal. Ai është ngacmuar shpesh për mënyrën se si duket, veçanërisht jashtë fshatit të tij të lindjes, dhe njerëzit e quajnë atë emra te ndryshem. Ai ëndërron të rritet për të punuar si një polic i ndershëm për të mbështetur nënën dhe babanë e tij që kanë bërë kaq shumë për të.