Pronarja e një restoranti në SHBA mbledh dollarët e ngjitur nëpër mure për të paguar punëtorët

Pronarja e një restoranti në SHBA mbledh dollarët e ngjitur nëpër mure për të paguar punëtorët

Një pronare e një restoranti në Georgia të SHBA-së ka humbur tre ditë kohë për të larguar dollarët e ngjitur në mure për të paguar punëtorët e vet të papunë.

Klientët në “Sand Bar” në Tybe Island kishin ngjitur nga një kartëmonedhë njëdollarëshe nëpër mure përgjatë gati 15 vjetëve, por tani ky biznes është mbyllur shkaku i izolimit nga koronavirusi. Si pasojë, Jennifer Knox ka hasur në problem të paguajë punëtorët. Andaj ka vendosur të largojë monedhat nga muret për të mos mbetur borxh, shkruan CNN.

Deri tash ajo ka arritur të grumbullojë më shumë se 3700 dollarë dhe klientët po ashtu hynë në aksion për të ndihmuar.

Në fund, Knox ishte në gjendje të paguante nga 600 dollarë banakierët dhe muzikantët.