A do ta lë United Daniel James-in të largohet?

A do ta lë United Daniel James-in të largohet?

Kevin Phillips beson se Manchester United nuk do ta lë Daneil Jamesin të largohet si huazim tek Evertoni në janar, njofton Insajderi.

“Do të doja ta shihja të qëndrojë dhe të luftojë për vendin e tij në Manchester United, por me aq sa po luan këtë sezon më jepet përshtypja se ai nuk është pjesë e planeve të Ole Gunnar Solskjaer”, tha Phillips për Footboll Insider.

“Por, përkundër startimit zhgënjyes për të në këtë sezon, nuk besoj se United do ta lërë atë të largohet drejt Evertonit”, shtoi Phillips./Insajderi.com