A do të transferohet Messi në Angli – flet drejtori i Manchester Cityt

A do të transferohet Messi në Angli – flet drejtori i Manchester Cityt

Karriera e Lionel Messit është përcjellë edhe me spekulime të shumta për një largim të tij nga Barcelona drejt Real Madridit, Interit dhe së fundi edhe Manchester Cityt.

Spekulimet se argjentinasi mund ta braktisë klubin e karrierës së tij ishin shtuar me kalimin e trajnerit Pep Guardiola në Angli te City, pasi të dy patën bashkëpunim të shkëlqyeshëm në Spanjë.

Deklarata e drejtuesve të Cityt rreth një transferimi të Messit