A është ky goli i vitit (VIDEO)

A është ky goli i vitit (VIDEO)

Në ligën e australisë të quajtur League-A, është duke u zhvilluar pllej-ofi, ku aktualisht në gjysmë finale janë takuar Newcastle Jets dhe Melbourne City.

Newcastle ishte duke humbur në ndeshjen ndaj Melbourne kur lojtari Riley McGree ka shënuar njëri nga golat më të bukur të seozonit për të barazuar rezultatin në 1-1.

Krahasoni golin e McGree dhe të Besart Berishës, duke klikuar KËTU

A është ky goli i vitit (VIDEO)