fbpx

A është ky goli më i keq në histori të botërorëve?

A është ky goli më i keq në histori të botërorëve?

Pak ditë para fillimit të botërorit Rusia 2018 shumë media e ueb faqe të specializuara po merren me reagimin e golave më të mirë, lojtarëve më të mirë dhe njerëzve ose momenteve që kanë bërë historinë në garën më të madhe të futbollit.

Por, Sid Lambertit i është kujtuar që në twitter të postojë një gol nga botërori i viti 1986, që është me siguri goli më i keq në kampionate botërore, që nga viti 1930 e këndej.

Fjala ëhstë për golin e vetëm të Irlandes së Veriut në takimin me Spanjën ky kjo kombëtare i mund 1:2.

Shikoni golin e shënuar nga Colin Clarke.